Podpořte nás

Naše tři skautské oddíly mají na svou činnost často velmi malý rozpočet. Každým rokem naše členská základna roste a bojujeme s kapacitou klubovny. Proto vás prosíme o vaši podporu. I malá materiální či finanční pomoc nám udělá velkou radost.

Hledáme vhodné prostory, které by nám umožnily růst našich oddílů a zajistily důstojné zázemí pro činnost s dětmi a mládeží.

Sháníme finance na koupi vhodné nemovitosti a táborové louky, kde bychom mohli v budoucnu i nadále rozvíjet skautskou činnost a přinášet tak radost a dobrodružství holkám a klukům z našeho střediska, města a okolních obcí. Věříme, že je dokážeme dobře připravit na dospělý život, dělat naše okolí lepším, dobře reprezentovat naše město.

Naše dobré skutky

Společně konáme dobro při různých příležitostech, a to bez nároku za odměnu. Pro nás je odměna dobrý pocit a úsměv na tváři.

Například:

Rozdávaní Betlémského světla. Skauti a skautky rozváží symbol Vánoc, míru a klidu po celé Evropě. Přebíráme Betlémské světlo a poté jej rozdáváme na rakovnickém náměstí, v okolních obcích a vezeme ho dále vlakem pro lidi čekající na trase do Žlutic.

Akce v parku. Akce určená pro veřejnost – děti i dospělé, kterou pořádáme obvykle v září v parku za kostelem. Připravujeme pro veřejnost skautské soutěže a aktivity, ukázku podsady, kroj a jeho doplňky, skauti zajišťují občerstvení pro kolemjdoucí a soutěžící, v našem infostánku odpovídáme na vše, co vás zajímá ohledně skautingu a přihlášení dětí do oddílu.

Ukliďme Česko. Pomáháme uklidit okolí od odpadků. Věnujeme se tomu buď v rámci schůzek alebo výpravy.

Den dětí. K příležitosti mezinárodního dne dětí organizujeme soutěže a aktivity pro děti.

Pomáháme ukrajinským dětem. Chceme, aby se ukrajinské děti cítily dobře a též, aby se nebály zapojit do dětského společenství.

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste skauting zažili na vlastní kůži, jste spokojení skautští rodiče nebo je vám skauting sympatický, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete rodičům, kteří pro své dítě/ děti hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Pomozte nám najít klubovnu, pozemek

Už je nás téměř 120 členů a každým rokem je nás více. Rádi bychom měli vlastní klubovnu, kde by jsme se nemuseli tlačit. O kterou se budeme s láskou starat.

Zapojte se do práce u oddílu nebo zprostředkujte službu

Pokud rádi pracujete s dětmi, láka vás dobrodružství, rádi trávíte svůj volný čas smysluplně a máte rádi přírodu, rádi vás uvidíme v našem týmu.

VÝZVA:

Sháníme osobu na pomoc, která se vyzná v dotacích a párkrát do roka by vypomohla se zpracováním žádosti a hledání vhodných dotačních titulů.

Darujte věc či materiál

Provoz našeho střediska nebo tábora a aktivit v přírodě často vyžadují vybavení, které se častým používáním opotřebí (např. lana, sportovní náčiní, společenské hry, nádobí,…) nebo spotřebuje (čistící prostředky, toaletní papír, hygienické potřeby,…). Uvítáme sponzorské materiální dary:

– prošlí obsah autolekárniček pro cvičné účely

– čistící prostředky, toaletní papír, mýdlo

–  pracovní nářadí a nástroje

– kancelářské pomůcky (papír, pastelky, laminovačka, nůžky,…)

– prkna na výrobu krmítka pro ptáčky, veverky, polic a jiné …

Chcete nám pomoci? Zkontaktujte vedoucí střediska a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Podpořte nás finančně

Provoz střediska, tábora, aktivity v přírodě si často vyžadují i finance, na zakoupení potřebného materiálu, nájmu, energií a jiné. Sháníme finance na zakoupení vhodné nemovitosti a táborové louky.

číslo účtu: 6391541329/0800

Co vám můžeme nabídnout

Poděkování a propagace

Logo na našem webu, poděkování v článcích, cedule na akci pořádaná pro veřejnost.

Vyrobeno skauty

Na některých schůzkách a na táboře rádi ručně vyrábíme neotřelé produkty z kůže, dřeva a jiných přírodních i pokrokových materiálu.

Jak se vám můžeme odvděčit za vaši podporu? Domluvte se s vedoucí našeho střediska. Děkujeme!

JUDr. Tomáš Kindl

MuDr. Helena Šretterová